Millised fotod peaksin saatma?

Saada meili teel tellimused@naljapilt.ee foto inimesest, kellest šarži soovid. Võid saata ka mitu fotot, aga oluline, et annaksid teada, millise foto järgi soovid, et ma joonistaks. Šarži joonistamiseks sobib kõige paremini portreefoto.

Mis on šarži ja karikatuuri vahe?

Juhul, kui soovid joonistust inimesest koos keha ja detailidega, siis seda nimetatakse karikatuuriks. Sellisel juhul on joonistamise hind pisut kallim. 

Šarzi ehk näo joonistamine maksab 60 eurot, kui soovid karikatuuri ehk inimest koos detailidega , siis hind on al. 80 eurot, sõltub detailide rohkusest.

Karikatuuride näited:

 

Šaržide näited: 

Kuidas ja millal ma šaržijoonistuse kätte saan?

Joonistus valmib 3 – 4 päevaga, juhul kui sul on vaja kiiremini, anna palun teada. Kui joonistus on valmis, teen sellest foto ja saadan ülevaatamiseks. Kui sobib, siis panen šarži posti. Selleks, et joonistus ei määrduks ega kortsuks, rullin selle postitoru sisse ja saadan pakiautomaadiga teele. Postikulu koos toruga on 3,5 eurot.

Mis siis saab, kui joonistus tellijale ei meeldi? 

Tellides on oluline saata inimesest kvaliteetne ja võimalikult ajakohane foto. Kunstnik joonistab foto järgi, näiteks kui inimesel on lühikesed juuksed ja ta kissitab silmi päikese käes, siis nii saab olema ka joonistusel. Oluline on saata foto, kus inimene on kõige rohkem igapäevaselt äratuntav.

Kui siiski juhtub, et joonistus ei ole üldse sarnane fotoga, siis on tellijal õigus paluda üks kord uue joonistuse tegemist. Kuna kunstnik joonistab tindiga, siis parandada või kustutada ei saa.  

Kas joonistust saab ka raamida?

Joonistus on tavaliselt A4 paberil. Juhul, kui tellitakse mitu inimest ühele paberile, siis joonistan suuremale paberile. Võid joonituse kas ise raamida või tellida raamimise minu käest. A4 joonistusele sobivad hästi klaasraamid, koos paspartuuga mõõdus 30 x 40 cm.

Tellin raamid ja paspartuu artlink.ee lehelt. Raamimise hind koos paspartuuga on 15 eurot.

Kuidas käib joonistuse printimine esemele?

Skannin tehtud joonistuse arvutisse ning koostöös Kingipoega prindime selle soovitud esemele. Anna meile teada, kuhu joonistus paigutada ja tekst, mida soovid lisada. 

Esemete hind koos prindiga on näha siit: http://naljapilt.ee/epood/ Paku julgelt välja enda idee, sest võimalusi on palju!

Skannitud joonistuse saadan meilile,  saad kasutada edaspidi kas veebis, sotsiaalmeedias või ka ise hiljem erinevatele esemetele printimiseks. Kuna ma joonistan paberile, siis originaalteose panen koos esemega teele, postikulu hinda see muuda. Nii saad kaks kingitust ühe korraga, joonistuse ja personaalse pildi ning tekstiga eseme.

Esemele printimine võtab üldjuhul aega 2 – 3 päeva. Kokku võib arvestada siis joonistamise ja printimisega nädal aega. Kui on tarvis kiiremini, anna sellest palun teada, sest oleme paindlikud ning püüame siis kiiremini.