\"\"Pulmad on tähtis sündmus, oluline päev pulmapaarile ja hea meenutus järeltulevatele põlvedele.

Minu enda pulmapäev toimus 2006 aastal, kesksuvel Kesk-Eestis. Meenutada on nii mõndagi \"🙂\" rahvast oli rohkesti, ligi paarisaja ringis. Tol ajal ei osanud suurt oodata ja ette mõelda, kuidas seda tähtsat päeva korraldada.

Vaatama sellele, et minu ja abikaasa jaoks tähendas pulmade ettevalmistamine magamata öid, täis viimase-hetke-toimetusi ja stressi, toimus tänu sõpradele ning vanematele tore ning meeldejääv pidu. Nüüd on peres sirgumas kolm tütart ja üks poeg.

Ka pulmakingitustel on oluline osa. Miski, mida meie jaoks olulised inimesed meile eluks nö. kaasa annavad. Mõnes mõttes on kahju, et viimased aastakümned on populaarne teha kingitusi “ümbrikus”. See on küll praktiline ning näiteks meie jaoks oli see võimalus, et tasuda pulmapeoga seotud kulutusi. Kahjuks ei jää sellest mälestust ega meenutust kingitegijast. Meie pulmades, üks sõber siiski eiras “ümbrikureeglit” ja kinkis meile nõudeserviisi. Kasutame seda siiani ja meenutame teda soojalt. Selles mõttes oli nõukaaja komme tore, kus pulmapaar varustati kõikvõimalike asjadega, mida eluks tarvis läheb. Pulmakülaliste meenutamiseks on meil alles ka kaardid, mida nad meile kinkisid, kenasti karbi sees. Pole nüüd küll viimased kümme aastat seda karpi taasavanud, aga seda põnevam on seda mingil hetkel teha, koos lastega, meenutada häid sõpru, sugulasi, kes pulmadest osa said.

Mina saan aidata kunstniga, mis on tore meenutus, mis “ära ei kulu” ega kapinurka vedelama jää…joonistan pulmapaarist humoorikad šaržid. Huumor on teatavasti üks õnneliku abielu olulisemaid komponente.

\"\"

 

Võimalus on joonistused ka arvutisse skannituna printida meenetele, mis annab kunstile ka praktilisema väärtuse. Näiteks kruusile, puslele, särgile, diivanipadjale ja palju muid võimalusi.

Kombeks on ka pulmapaari poolt kinkida midagi vanematele või pulmameeskonnale.

\"\"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KUTSU MIND PEOKÜLALISI JOONISTAMA!

Olen käinud väga palju ka üritustel  joonistamas. Nüüd juba rohkem kui kuus aastat, firmapeod, pulmad, juubelid jne. Ka siin on erinevaid võimalusi. Esiteks võid mind kutsuda peole, jäädvustan kõik külalised ja soovijad paberile.

VAATA TEHTUD TÖID: https://www.inimene.kristjanjuusu.com/tehtud-tood/

Või tulen kohale ja joonistan ainult pulmapaari või nende vanemaid. Nii nagu näiteks kutsuti mind juubelile ja joonistasin juubilarid paberile ja raamisin ka tehtud töö.

Võimalusi on palju.

Kokku olen jäädvustanud tänaseks hetkeks paberile ehk üle viie tuhande inimesi.